فروش گیت ولو فولادی کلاس 150

گیت ولو فولادی کلاس 150

فروش گیت ولو فولادی کلاس 150 از سایز  2 اینچ تا 20 اینچ یا همون شیر دروازه ای (GATE VALVE ) ساخت ایران و با کیفیت و قیمت رقابتی از مهمترین محصولات مجموعه ایران ولو می باشد.

شیر دروازه ای یا همان گیت ولو (Gate valve) چیست  ؟

گیت ولو ها در دوسته موازی یا کشویی  (Parallel gate valve) و گوه ای (Wedge gate valve) دسته بندی می شوند.

در شیر دروازه‌ای یا کشویی (Gate Valve)، حرکت یک دیسک به سمت بالا و پایین در داخل شیر، باعث بسته و باز شدن آن می‌شود. شیرهای دروازه‌ای در مکان‌هایی استفاده می‌شوند که به ندرت نیاز به عملکرد شیر باشد و مسدود کردن کامل جریان لازم شود. ساختار این نوع شیرها به گونه‌ای است که قابل تنظیم نیستند و نمی‌توان از آن‌ها در مسیرهایی که نیاز به کنترل دقیق است، استفاده کرد.

مزیت عمده شیرهای دروازه‌ای این است که در حالت باز، افت فشار کمی ایجاد کرده و در حالت کاملا بسته، به خوبی می‌تواند از عبور جریان جلوگیری کند. از معایب این شیرها نیز می‌توان به استعداد آن‌ها برای ایجاد لرزش در مسیر جریان اشاره کرد. همچنین در وضعیت‌های اضطراری نمی‌توان عمل باز و بسته کردن را به سرعت انجام داد. برای شیرهای بزرگ در صورت عدم وجود سیستم‌های هیدرولیکی، نیروی زیادی برای تنظیم جریان لازم است.

این نوع شیرها در صنعت نفت و پتروشیمی کاربرد بسیاری دارند و به طور کلی، در کلیه خطوط انتقال سیالات حالت مایع، استفاده از این نوع شیرها گزینه مناسبی است. زیرا علاوه بر آب‌بندی و شرایط عملکردی بهینه، قیمت مناسبی هم دارد. انواع خاصی از این شیر در صنایع بالادستی نفت و گاز به کار می‌روند.

مزیت شیر دورازه ای موازی

یکی از مزایای شیرهای دروازه ای موازی مقاومت کم آنها در برابر عبور جریان سیال به طوری که وقتی شیر کاملا باز است همانند یک لوله مستقیم کوتاه عمل می کند . با توجه به لغزش دیسک صفحه ای بر روی سطح نشیمنگاه شیرهای دروازه ای را می توان برای کنترل عبور سیالاتی که در آنها ذرات جامد معلق وجود دارد نیز استفاده نمود .

 محدودیتهای شیرهای دروازه ای

اگر فشار سیال پایین باشد نیروی اعمالی از طرف سیال به دیسک که باعث آب بندی شیر می شود برای آب بندی مطلوب سطوح فلزی قطعات نشیمنگاهی کافی نخواهد بود .

باز کردن و بستن مکرر شیرهای دریچه ای ممکن است باعث سایش سطوح نشیمنگاه و دیسک شود و این موضوع به میزان فشار سیال ، پهنای سطوح تماس ، میزان رونکاری سیال عبوری و مقاومت سطوح فلزی در برابر سایش بستگی دارد . به همین دلیل از شیرهای دروازه ای موازی باید قاعدتا در مواردی که نیاز به باز و بسته کردن مکرر ندارد استفاده گردد .اگر دیسک لقی داشته باشد یا قطعات متصل به آن لق باشند به هنگام پایین آمدن و قطع کردن جریان سیال ( در سیالات با چگالی و سرعت بالا ) سرو صدای زیادی ایجاد می شود و قابلیت کنترل شدت جریان در شیرهای دروازه ای فقط وقتی رضایت بخش است که شیر بین حالت نیمه بسته یا تمام بسته قرار داشته باشد به همین علت شیرهای دریچه ای را عموما برای قطع و وصل جریان به کار می برند نه کنترل شدت جریان .

فروش شیر دروازه ای 2 اینچ تا 40 اینچ

 

معایب شیر  دروازه ای گوه ای در مقایسه با شیر دروازه ای موازی چیست ؟

شیرهای دریچه ای گوه ای را نمی توان به راحتی شیرهای دریچه ای موازی به فرم کانال دار تولید کرد.وقتی که دیسک گوه ای به مقرهای نشیمنگاهی بدنه نزدیک می شود ممکن است ذرات جامد موجود در سیال بین سطوح نشیمنگاهی گیر بیفتد.و آخر اینکه نصب یک سیستم محرکه الکتریکی بر روی شیرهای دروازه ای گوه ای پیچیده تر از محرکه الکتریکی قابل نصب بر روی شیرهای دروازه ای موازی است .

کاربرد های شیرهای دروازه ای گوه ای :

قطع و وصل جریان و مناسب برای عملکرد غیر مداوم

شرایط کاری مطلوب : گازها ، مایعات ، شرایط خلا و سیستمهای برودتی

 

 

 

 

 

 

مجموعه ایران ولو با ارائه محصولی ساخته شده در ایران و با قیمت و کیفیت رقابتی در خدمت شما می باشد . جهت اطلاع از قیمت و سفارش گذاری گیت ولو فولادی کلاس 150  در سایز های 2 اینچ تا 20 اینچ در کلاس های مختلف  و قیمت انواع بال ولو فولادی گازی ، از کارشناسان فروش ما راهنمایی بخواهید.